Nyheter

Ruzicka neppe ny Orkla-sjef

Peter A. Ruzicka var storfavoritt til å bli Orkla-sjef. Men han er i ferd med å bli vraket. Årsak: Han står Stein Erik Hagen for nær.

Publisert Sist oppdatert

Ifølge VG er altså ikke Ruzicka, som er toppsjef i Hagens selskap Canica, lenger den mest aktuelle kandidaten til å bli ny sjef i den norske industri-giganten med 30 000 ansatte. Andre aksjonærer har gitt signaler om at det kan bli problematisk med en toppsjef som står så nær den største eieren.

I stedet seiler Bjørn Wiggen, som leder Orkla Sapa opp som den mest aktuelle Orkla-sjefen etter Dag. J. Opedal. Også Torkild Nordberg, konserndirektør i Orkla Brands, nevnes som en mulig kandidat.

Saken behandles trolig denne uken. Med mindre sterke krefter ikke ønsker en bred vurdering av eksterne kandidater, kan avgjørelsen falle raskt, skriver E24.

Powered by Labrador CMS