Nyheter

Salma kan vinne pris på sjømatmesse

Som eneste norskproduserte produkt, kan Salma Raw hente hjem innovasjonspris fra verdens største sjømatmesse, Seafood Expo Global i Brüssel.

Publisert Sist oppdatert

Salma Raw er fast food-satsingen til Salma, og ble lansert i fjor. Det er et spiseklart sashimi-kit for folk på farten, og inneholder både spesialdesignet «spiseklype», ponzusaus og sesamfrø. De ferske sashimiskivene er av meget høy kvalitet, og Salma Raw har en holdbarhet på hele 9 dager.

-- Vi synes det er en stor glede og anerkjennelse å være i finaleheatet, i det som ansees å være en prestisjetung pris i bransjen, sier administrerende direktør Trym Eidem Gundersen i Salmon Brands i en pressemelding.
Tirsdag 21. april åpner den årlige sjømatmessen i Brüssel, Seafood Expo Global. Dette er den viktigste møteplassen og et utstillingsvindu for de siste trender, produkter og innovasjoner fra 150 land. Prisutdelingen «Seafood Prix d’Elite» utgjør en del av messen, og har nå gitt Salma Raw finaleplass.

-- Vi gleder oss til å reise ned og bli inspirert, og så blir vi sikkert litt stolte når vi ser vår egen ettåring, Salma Raw, utstilt i monter, sammen med de andre finalistene, sier Gundersen.

Den globale Seafood Prix d' Elite-konkurransen ble arrangert for første gang i 2001. Den har siden utviklet seg til å bli en av de viktigste stedene å være, for nylansering av produkter i sjømatnæringen.
Powered by Labrador CMS