Nyheter

Sandwich med pepperkakesmak

Sandwich er Diplom-Is sin mest populære is. Nå håper de en pepperkake-Sandwich skal bane veien for flere sesongprodukter.

Publisert Sist oppdatert

– Vi har sett at mange andre bransjer har vært flinkere til å utnytte sesongene, med produkter som påskemarsipan, julesjokolade og sommerøl. Nå skal vi i større grad utforske disse mulighetene, sier kategorisjef Bente Kittelsrud i Diplom-Is i en pressemelding.

Første produkt ut i denne satsingen er Sandwich, en av Diplom-Is sine mest tradisjonsrike og populære merkevarer med en årlig omsetning på 82,5 millioner kroner.

– Vi vet at forbrukerne ønsker seg mer variasjon og smaker med sesong som tema. Derfor har vi stor tro på dette produktet, sier Kittelsrud. Isen Sandwich pepperkake består av en fyldig vaniljeiskrem med pepperkakekjeks. I disse dager kommer den til salgs i alle Coop Mega, Prix, Marked og Obs pakket i esker på seks i hver.

Powered by Labrador CMS