Nyheter

Satser på verdiskolen

Odd Reitan har klokketro på den nye verdiskolen til Reitangruppen, en intern skole som skal få dyrke frem en enda sterkere bedriftskultur i familiekonsernet.

Publisert Sist oppdatert

I et stort Jobb & Karriere-bilag i Adresseavisen tirsdag sier Reitan at han vil dyrke frem snille egoister med frihet og ansvar blant 27.000 ansatte.

Odd Reitan selv, sønnene Ole Robert og Magnus samt toppsjefene i selskapene har vært gjennom verdiskolen, og nå står resten av laget for tur.

- Jo flere i systemet som kan ta beslutninger, jo bedre. Ikke spør sjefen, man må kjenne i hjertet hva som er rett. Lære seg kulturen og ikke la kundene og leverandørene vente på svar. Ikke vent på byråkratiet, det er for folk som ikke vet hva de vil. Ideelt sett er det ikke behov for lederskap. Mange har i dag flere ansatte til å kontrollere enn å produsere. Jeg kan ikke forstå at det er rett, sier Odd Reitan til Adresseavisen. Stolthet, langsiktighet og evnen til å unne og beundre er ting som vil bli løftet frem.

- Man må kunne sitte ved siden av en kjøpmann som tjener det dobbelt og tenke ”det skal også jeg klare”. Snille egoister er fantasiske personer, sier Reitan.

Powered by Labrador CMS