Nyheter

Skepsis til Bunnpris

At Bunnpris får så mange av Ica-butikkene får blandet mottagelse hos medlemmene, opplyser Jan Andersen i Ica-kjøpmennenes forening til Vesterålens Avis.

Publisert Sist oppdatert

Jan Andersen sier til Vesterålens Avis at budskapet om at Bunnpris skal overta 43 av butikkene fikk en blandet mottakelse blant hans medlemmer.

– Akkurat det har fått en blandet mottagelse. Jeg opplever at noen er skeptiske, fordi Bunnpris i motsetning til Rimi ikke er et typisk lavpriskonsept. De frykter for sin omsetning, sier Andersen.

For egen del har Andersen fått avklart at hans franchisekontrakt er overdratt til Norgesgruppen. Det betyr omprofilering til Kiwi, Spar eller Meny. Det er han fornøyd med, i forhold til alternativet om å skulle bli Bunnpris-butikk.

Powered by Labrador CMS