Nyheter

Skrøt av å gi svinekjøtt til muslimer

En Orkla-ansatt skryter av at hun gir muslimer Grandiosa-smaksprøver med svinekjøtt. Nå er hun suspendert fra stillingen, skriver Nettavisen.

Publisert Sist oppdatert

En ansatt i Orkla som jobber som demonstrasjonsmedarbeider i dagligvarebutikker, startet lørdag kveld en tråd i den islamfiendtlige Facebook-gruppen «Norge er vårt», forteller Nettavisen.

I tråden skriver vedkommende om sine erfaringer med muslimske kunder som prøvesmaker Grandiosa-stykkene hennes. I sterkt nedsettende ordelag forteller hun at hun godter seg når muslimer spør henne om stykket de akkurat har spist, inneholder svinekjøtt. Samtidig ergrer seg hun seg over at enkelte kunder da har kastet opp maten i søppelkassen hennes.

Det var den antiekstremistiske Facebook-siden «Operasjon Askeladden» som avdekket uttalelsene på «Norge er vårt». Organisasjonen sendte søndag skjermdump av tråden, som senere er blitt slettet fra «Norge er vårt», til Orklas kommunikasjonsavdeling.

– Dette er totalt uakseptabelt og strider mot alle holdninger vi som selskap står for. Det strider også mot hvordan vi forventer at våre ansatte skal opptre på jobben og i sosiale medier, sier Dag Olav Stokken, kommunikasjonsdirektør i Orkla Foods Norge, til Nettavisen.

Orkla har i første omgang stanset de kommende oppdragene den deltidsansatte kvinnen hadde for selskapet.

Powered by Labrador CMS