Nyheter
Slått ned på jobb
En Narvesen-ansatt måtte sy sju sting i hodet etter at han ble slått ned på jobb. Han prøvde å stoppe en full mann som prøvde å stikke av med varer fra Narvesen på Nardosenteret i Trondheim.
Voldsmannen ble avslørt av overvåkingskameraet i kiosken, får vi vite i Adresseavisen.
FLERE RAN
Ellers fortsetter ransbølgen i handelen:
En ansatt ble truet med en sprøyte da en mann ranet Statoil i Vika i Oslo. Raneren kom seg unna med litt kontanter og noen telefonkort. Politiet pågrep en mann like etterpå, melder Aftenposten.
En mann med pistol har truet til seg penger fra Raufoss storkiosk og video. Han hadde på seg kamuflasjeklær og var maskert med et skjerf foran ansiktet, forteller Oppland Arbeiderblad.
En mann i 30-årsalderen er siktet for ranet på Coop Prix i Misjonsveien i Stavanger, skriver StavangerAvisen. Raneren truet med en våpenlignende gjenstand og stakk av på moped.
En person med finlandshette og noe som lignet på en pistol, har ranet Easy 24 i Vogts gate i Oslo. Ingen kom fysisk til skade i ranet, melder VG Nett.
RENSKET
Shell på Tofte i Hurum ble rensket for tobakksvarer da tyver brøt seg inn. Det skriver Drammens Tidende. Også på Shell i Askim har tyver vært inne, forteller Smaalenenes Avis. Derimot mislyktes de, tyvene som prøvde å bryte seg inn hos Rema 1000 i Solakrossen. De kom inn i bygningen via taket, men en ståldør nektet å gi etter for vinkelsliperen deres. Tyvene ødela til gjengjeld for mange tusen, skriver StavangerAvisen. Heller ikke på Rimi i Åros i Røyken har tyvene som prøvde seg, klart å komme seg inn.
DRAKK TYVEGODSET
En mann har stukket av med penger fra Forum Video på Danmarksplass i Bergen. Politiet fikk først melding om at det skulle være ran, men omtaler det nå som grovt tyveri, forteller Bergensavisen.
En full mann har stjålet øl på Rimi i Årdal. Han satte seg til å drikke det utenfor butikken, og det endte med at han fikk overnatte hos politiet, skriver Sogn Avis.
ANGRENDE 12-ÅRINGER
To 12-åringer har vekslet inn og handlet med falske femtilapper i Steinkjer. Rema 1000 Nordsia og Bunnpris Guldbergaunet er blant butikkene som har vært utsatt for dem, ifølge Trønder-Avisa. De to angrer og betaler tilbake til butikkene, og politiet rubriserer det hele som guttestreker.
En tyv har stukket av fra bensinregningen på Shell i Aksdal i Tysvær. Han hadde stjålet bilen, og hadde på seg finlandshette da han fylte bensin, forteller Haugesunds Avis.
Og ellers er en 20-åring dømt til ubetinget fengsel i ett år for blant annet et brutalt ran av en 13-åring på åpen gate. Han har også stjålet ti øl og 72 pakker tyggegummi fra Kiwi i Florvåg, skriver Askøyværingen.