Nyheter

Slutt for Nortura Bø

I dag, fredag, pakkes det siste Nortura-egget i Bø i Telemark. - Gjengen har stått på og levert til siste slutt, sier fabrikksjef Astrid Pladsen.

Publisert Sist oppdatert

Den endelige avgjørelsen om å legge ned eggpakkeriet ble tatt i oktober. Aktiviteten skal overføres til Nortura Rakkestad, og de 23 medarbeiderne i Bø må se seg om etter annet arbeid.

– Det er selvsagt med veldig mye vemod og tristhet vi må gi slipp på så mange dyktige medarbeidere, sier fabrikksjef Astrid Pladsen.

Av de 23 medarbeiderne har de fleste fått ny jobb, mens noen fortsatt følges opp av Nortura.

– Nortura har statistikk for å klare å hjelpe 9 av 10 til nytt arbeid, og det har vi tro på at vi skal klare her også. Vi slipper ikke tak i noen ennå, og kommer til å følge opp alle som trenger det utover sommeren, sier direktør Morten Nilsen.

Det er ikke avklart hvem som overtar lokalene etter Nortura Bø.

Powered by Labrador CMS