Nyheter

Småbutikkene forsvinner når Rema utvider

I Kvalasenteret i Haugesund må tre butikker vike fordi Rema 1000 og Europris skal utvide.

Publisert Sist oppdatert

På Kvala nord i Haugesund nærmer en utbedring av Fylkesveg 47 seg ferdigstillelse, og arbeidet med nye leiligheter på toppen av Kvalasenteret er godt i gang. Inne på selve senteret har både hattebutikken til Høyvik Gruppen, Haugli Bakeri og blomsterbutikken blitt tvunget til å stenge dørene fordi Rema 1000 og Europris skal utvide.

– Jeg synes det er veldig trist. Vi har hatt denne kjekkeblomsterbutikken siden oppstarten, og den har vist seg å være levedyktig. Så fikk vi i sommer en mail om at vi ikke får forlenge leieavtalen, sier daglig leder Inger Høyvik i Høyvik Gruppen til Haugesunds Avis.

De fikk frist ut året på å avvikle butikken men valgte å avslutte allerede 31. oktober for å spare de ansatte for å «stå gjennom julehandelen med brede smil og vite at det snart er slutt».

Utvidelsene til Rema og Europris er planlagt ferdigstilt på vårparten neste år. I tillegg til de to kjedebutikkene vil det da være apotek og frisør igjen i senteret.

Powered by Labrador CMS