Nyheter

Snus fikk designutmerkelse

Swedish Match er tildelt Norsk Designråds Merke for God Design for snusserien The Lab Series.

Publisert Sist oppdatert

Designpriser til tobakksprodukter er ikke hverdagskost i Norge, men i går mottok Swedish Match Norsk Designråds Merke for God Design på Designdagen i Oslo. Prisen tildeles for produktserien The Lab Series, der selskapet har fått designhjelp fra Frank Kommunikasjon.

Ifølge juryen er resultatet en visuell identitet som bryter med den tradisjonelle måten å bygge en merkevare på, og som dermed skiller seg klart ut fra konkurrentene. Både navnet The Lab Series og de kliniske bokser understreker at snusen er ren.

– Vi ønsker å gi kundene våre muligheten til å nyte en god snus uten at det synes for mye. Det er viktig å ha en balansegang der vi får vist fram nye produkter, samtidig som dette jo er et produkt for voksne. Derfor er det viktig med en diskret boks. Heller enn å skrike ut produktnavnet med krigstyper, er boksene utstyrt med tall som tilkjennegir hvilken snusvariant det er snakk om, sier Nils Erlimo, kommunikasjonssjef i Swedish Match.The Lab Series ble lansert i 2009 og har i dag en markedsandel på nær ni prosent i Norge.

Powered by Labrador CMS