Nyheter

Soares ville overraske med Rimi

Den kjappe omprofileringstakten i Rimi handler ikke bare om at konseptet virker, men også om å ta konkurrentene på sengen, forteller Antonio Soares til Icanyheter.

Publisert Sist oppdatert

Som du tidligere har lest i Handelsbladet FKs papirutgave, har Rimi doblet omprofileringstakten til det nye, røde konseptet. Da Ica Norge-sjef Antonio Soares så at det virket, ble det desto viktigere å få det på plass snarest mulig med tanke på eventuelle tiltak fra konkurrentene.

– Allerede i september i fjor var vi igang med to pilotbutikker der vi testet det nye Rimi-konseptet. Farten i omprofileringen har stor betydning. Og dessuten ville vi overraske konkurrentene, derfor var vi stille utad og jobbet intensivt internt med prosjektet, sier Soares ti Icanyheter.

Powered by Labrador CMS