Nyheter

Søndagspilot i Rimi

Rimi kjører igang et pilotprosjekt med søndagsåpen butikk i Brumunddal. Er det vellykket, blir det flere.

Publisert Sist oppdatert

Som du tidligere har lest på handelsbladet.no, har Ica vurdert en opptrapping av søndagsåpne butikker,. Nå er planene blitt konkrete, og Rimi Furnesveien i Brumunddal blir pilotbutikk. Fra 27. september kan brumunddølene handle dagligvarer også på søndager.

– Vi ser at det er et marked for søndagsåpent, og i Brummunddal har kundene selv sagt at de ønsker det. Nå prøver vi ut et konsept med en brustadbu i butikken som er profilert som en rød Rimi, og så får vi se om det blir flere etter hvert, sier informasjonsrådgiver Bjørnar Mickelson i Ica til Handelsbladet FK.

– Er det satt noe tidspunkt for evaluering av piloten?

– Nei, vi kommer til å vurdere prosjektet fortløpende, og går det bra, så skal du ikke se bort fra at det kommer flere.

– Dette er et svar til konkurrentenes brustadbusatsing?

– Ja, nye Rimi går så det griner, og vi ønsker å ta opp konkurransen med Kiwi på søndagsåpent, sier Mickelson.

Den første søndagsåpne Rema 1000-butikken er under bygging i Mo i Rana. Dermed blir hele lavprisligaen representert på søndagsmarkedet.

Powered by Labrador CMS