Nyheter

Startet produksjon av Det norske måltid

Det norske måltid 2012 er nå under produksjon. I dag og i morgen er de fem matlagene Nordpå, Midti, Vestpå, Sørpå og Østpå samlet for TV-opptak på Arne Brimis Vianvang.

Publisert Sist oppdatert

Matlagene og programlederne er samlet i Jotunheimen for oppstart av opptakene til Det Norske Måltid 2012. Finalen går i Stavanger kulturhus i januar neste år. I finalen kåres det vinnere i flere kategorier, både produkter og matlag. Målet med prosjektet er å synliggjøre lokale og regionale råvarer for å styrke primærnæringene og foredlingsbedriftene innen norsk matproduksjon.

Landbruks- og matdepartementet har støttet prosjektet økonomisk gjennom flere år, også i 2012. Målet er å samle hele det kulinariske Norge årlig rundt en TV-sendt offensiv for norsk mat og matkultur.

- Matmangfoldet og kvaliteten på de norske råvarene er med å understreke at Norge er blitt matlandet i Norden. Vi har også så mange kokker som holder verdensklasse at jeg mener Norge langt på vei må regnes som en viktig matnasjon, sier landbruks- og matminister Trygve Slagsvold Vedum på sitt departements hjemmesider.

Powered by Labrador CMS