Nyheter

Statoil lanserer nytt biodrivstoff

Statoil Fuel & Retail har lansert en helt ny bensin som inneholder 5 prosent andregenerasjons bioetanol og som er utviklet og produsert i Danmark på halm fra danske bønder.

Publisert Sist oppdatert

Statoil Fuel & Retail er det første selskapet til å tilby de danske bilistene neste generasjons biobensin. Den nye bensinen, Bio95 2G, inneholder 5 prosent bioetanol. Forskjellen på første og andregenerasjon av den CO2-reduserende biobensinen er at etanolen i Bio95 2G er produsert lokalt av dansk halm, den er basert på restprodukter fra landbruket og ikke på matplanter, og den er ikke importert fra fjerntliggende deler av verden.

– Med lanseringen av Bio95 2G har Statoil Fuel & Retail nådd enda en milepæl. Dette er den eneste bensinen på markedet. Det er et viktig steg mot et mer klimavennlig drivstoff, sier Jacob Schram, konsernsjef i Statoil Fuel & Retail.

Bio95 2G er tilgjengelig på 98 Statoil Fuel & Retail-stasjoner over hele Danmark.

Powered by Labrador CMS