Nyheter

Stjeler fra butikkansatte

Kjøpesentrene i Arendal er plaget av frekke tyver som lopper de ansatte for eiendeler mens de er på jobb.

Publisert Sist oppdatert

– Vi hadde en periode for en stund siden, da uærlige folk opptrådte som kunder og snek seg inn i butikker for å stjele fra de ansatte. Dette er et stadig tilbakevendende problem, forteller Jan Ivar Spiik, avdelingsleder for Securitas Aust-Agder til Agderposten.

Mandag skal det ha skjedd to nye tyverier fra Harebakken senter i Arendal. Deriblant hos Mesterlys, der over 20 000 kroner ble stjålet - kassabeholdningen for flere dager.

Spiik i Securitas forteller at tyvene stadig har blitt mer utspekulerte, og at de tar seg til rette på bakrommene til butikkene på kjøpesentrene. – Der står det åpne klær og vesker til de som jobber i butikken. Tyvene forsyner seg mens de ansatte er ute i butikken, forteller Spiik.

Powered by Labrador CMS