Nyheter

Strengere krav til datomerking

Mattilsynet har fastsatt en forskrift som endrer hygieneforskriften. Driftsansvarlig for et næringsmiddelforetak må nå kunne dokumentere produksjonsdato og dato for frysing av produkter av animalsk opprinnelse.

Publisert Sist oppdatert

Endringen betyr skjerpede krav til driftsansvarlig for næringsmiddelforetak når det gjelder dokumentasjon av produksjonsdato og dato for frysing (dersom denne er en annen enn produksjonsdato). I tilfeller hvor næringsmidler fremstilles av råvarer med ulike produksjons- og frysedatoer, skal den eldste datoen dokumenteres.

Direktivet gjelder merking av animalske produkter som omsettes til forbruker. Inntil næringsmidlene er endelig merket eller blir anvendt til ytterligere foredling, skal produsenten sikre at informasjon om produksjonsdato og dato for frysing er tilgjengelig for den som mottar leveranser, og for kompetent myndighet ved forespørsel, melder Mattilsynet.

Powered by Labrador CMS