Nyheter

Tesco innfører kleskode

Ansatte hos Tesco har sett seg grundig lei på at kundene kommer iført nær sagt hva som helst. En offisiell kleskode splitter de britiske kundene i to leire.

Publisert Sist oppdatert

En Tesco-talsmann understreker overfor Daly Mirror at kleskoden ikke er streng, men at grensen må trekkes et eller annet sted. Det ført til at tobarnsmoren Elaine Carmody nylig ble nektet adgang til dagligvarekjeden med mindre hun bytter fra pysjamas til noe «mer sømmelig», skriver VG.

Hendelsen har satt sinnene i kok, og det har haglet med beskyldninger om sexisme (ettersom det visstnok oftest er kvinner som handler i pysjamas) og klessjåvinisme. Mange synes imidlertid å være enige med kjeden om at man bør være «normalt påkledd» når man går i butikken.

Powered by Labrador CMS