Nyheter

Til topps i Coop Mega

Coop Mega Valentinlyst i Trondheim er kåret til kjedens beste butikk.

Publisert Sist oppdatert

Kombinasjonen omsetningsutvikling, driftsresultat og tilbakemeldinger fra mystery shopper-besøk gjorde at supermarkedet tok kjedetoppen. Premien på 50 000 kroner skal butikksjef Trond Wang bruke på de ansatte.

– Når lavpris nå legger seg nærmere supermarkedene er det bare et bevis på at vi har gjort noe riktig. Jeg tror folk vil ha supermarkedene med det utvalget vi kan tilby, sier butikksjef Trond Wang til Adresseavisen torsdag.

Coop Mega Valentinlyst er en del av Trondos, landets nest største samvirkelag. I 2008 omsatte butikken for 68,7 millioner kroner og i fjor økte omsetningen til 89 millioner kroner. Slår prognosene for resten av året til, passerer supermarkedet 100 millioner kroner i år. Coop Mega Valentinlyst er Trondheims syvende største dagligvarebutikk. Butikksjef Trond Wang har satset mye på bredden i ferskvarer, og fiskedisken er et eksempel på det.

– Det er mye å hente på fisk, og vi har gjort fiskedisken til en av våre sterkeste sider, sier butikksjefen til Adresseavisen.

Supermarkedet er også nærbutikken til kjøpmann Øyvind Dahl fra Rema 1000 Stavset, kjedens største butikk i Midt-Norge. Dahl bor i en romslig leilighet på toppen av høyblokka til supermarkedet. Men han har neppe bidratt stort til naboens vekst de siste årene.

Powered by Labrador CMS