Nyheter

Tilbudsjeger

PÅ JAKT: Kristin Barstad jakter alltid på gode tilbud. Og hun fører nøyaktig oversikt over hva familien bruker på dagligvarer.

Publisert Sist oppdatert

- Mannen min kaller meg for en tilbudsjeger. Det kan nok stemme, det er derfor du traff meg på denne butikken, sier Kristin Barstad og pakker varene ned i en Europrispose.

Europris Pluss Tiller i Trondheim er en av butikkene i det nye stormarkedskonseptet til Europris. I Smart Clubs tidligere lokaler satses det stort på billigsalg av dagligvarer og nonfood. - Jeg har aldri vært her før, men så oppdaget jeg at butikken hadde et 10-kronerstilbud med dusjsjampo fra Wella. Ettersom datteren min bruker en halv flaske per dusj, så var det tilbud som fristet. Men dessverre, det var utsolgt. Men jeg kjøpte en annen billig dusjsjampo. Og så ble det litt mer, også, sier Barstad og studerer kassalappen nøye.

- Jeg fører en nøyaktig oversikt over hva familien bruker på dagligvarer. Når jeg kommer hjem blir dette besøket bokført. Det blir 7 500 til 8 000 kroner per måned i mat, pluss andre ting som vaskepulver. Jeg kjøpte kj t forresten f t billig billi vaskepulver k lv her i butikken, sier Barstad, og løfter opp to pakker Micro Pluss og Micro Color til kroner 11,99 hver.

- Men i all verden, en kunstig plante (til kroner 69,99). Bruker du virkelig kunstige planter?

- Plantene mine dør som fluer. Derfor må jeg fylle på med litt kunstige planter.

- Har du prøvd med vann?

- Det er jo akkurat det jeg har prøvd. Nei, det er nok for varmt for plantene mine der de står. Nå slipper jeg å bekymre meg for om den overlever.

Fastbutikken til ukens kassalappkunde er Coop Obs City Syd, men som tilbudsjeger er det bare et delvis trofast forhold. - Når jeg og mannen min skal slå oss litt løs i matveien, da drar jeg til Ultra Lade, men der går jeg aldri når jeg er sulten. Det lønner seg ikke.

- Kommer du til å besøke denne butikken igjen?

- Ja, så fremt det kommer gode tilbud. Det er jo billig her i utgangspunktet, så ja. Men det blir ikke fastbutikken min.

Powered by Labrador CMS