For å lese denne saken må du være abonnent

Dagligvarehandelen - nye saker på nett hver dag og 24 papiraviser i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg totalabonnement. Vi har disse tilbudene:

Dagligvarehandelen
Totalabonnement
12 mnd

4275,-

KJØP

Dagligvarehandelen
Digitalabonnement
12 mnd

3150,-

KJØP

Illustrasjonsfoto: Heiko Junge, NTB scanpix.

KBS

To pågrepet etter vold på bensinstasjon i Drammen

En mann i 50-årene er innlagt på sykehus med alvorlige skader etter at han ble slått og sparket inne på en bensinstasjon i Drammen. To menn er pågrepet.

Publisert Sist oppdatert
(NTB): Politiet meldte om saken rundt klokka 4 natt til lørdag. Mannen ble angrepet inne i butikkområdet på Shell på Brakerøya i Drammen.

– Det var en situasjon som plutselig eskalerte, uten at vi vet hvorfor. Mannen ble sparket og slått, sier operasjonsleder Truls Fjeld i Øst politidistrikt til NTB.

To menn på rundt 20 år er pågrepet i saken. Politiet tror alle de involverte var kunder på bensinstasjonen.

– Den fornærmede mannen er fortsatt til behandling på Ullevål sykehus. Vi vet ikke mer om tilstanden enn at han er alvorlig skadd. Han er ikke avhørt, sier Fjeld.

Det var avhør med vitner og gjennomgang av overvåkingsmateriale som førte politiet til de to pågrepne. Fortsatt gjenstår flere vitneavhør og avhør av de siktede. Politiet er usikre på hva som var foranledningen til hendelsen.

(©NTB)

Powered by Labrador CMS