Nyheter

To skiter i bleier

Joker svarer på bleiekrigen ved å «skite» i bleier og lansere «tannbørsteavtalen». Og etter seieren i VGs matbørs «dr....» plutselig også Rema i bleier og sier sluttsummen er viktigst.

Publisert Sist oppdatert

Rema 1000 er fylt med ny selvtillit etter den overlegne seieren i VGs matbørs. I en annonse i VG fredag «dr....» lavpriskjeden plutselig i bleier, og skriver at «Vi vant VGs pristest på billigste handlekurv. Som vi alltid har sagt – det er sluttsummen på kassalappen som teller. Bleier - de dr.... vi i!». Påstanden kan kanskje tyde på at Rema 1000, som startet bleiekrigen, har fått nok av å sette ned beleieprisen stadig nærmere nullpris?

Også Joker benytter seg av et anti-bleiebudskap i den nye kampanjen sin: «Skit i bleieavtalen - smil med tannbørsteavtalen». Kjeden lokker kundene med at de kan kjøpe fem Jordan tannbørster, men bare betale for tre.

Powered by Labrador CMS