Nyheter

Tradisjonell og hjemmelaget kå

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Noras Hjemmelagede Surkål og Rødkål er laget på tradisjonelt vis, forsikrer Stabburet, som gjør seg klar for årets store kålsesong.

- Spesielt til jul er det tradisjonell og hjemmelaget mat som gjelder. 8 av 10 velger i dag Nora Surkål og Rødkål, og vi tror derfor Noras Hjemmelagede vil bli populære varianter som bidrar til verdivekst for kjøpmannen og kategorien, sier produktansvarlig Anders Bohlin i Stabburet.

Ifølge leverandøren er et kjennetegn på hjemmelaget surkål og rødkål at det knaser litt når man tygger den. For å oppnå denne sprøheten, er kålen ekstra skånsomt behandlet. - Den er laget etter gamle, gode oppskrifter, der hemmeligheten er å tilsette eple i surkålen og litt solbær i rødkålen for å få en balanse mellom søtt og syrlig.

Rundt 80 prosent av nordmenns surkålforbruk skjer i årets

tre siste måneder, og i denne perioden selges over 6 millioner esker med Nora Surkål og Rødkål, blir det opplyst fra leverandøren.

Powered by Labrador CMS