Nyheter

Tror på Edekagevinst

Reitangruppen tror på stor gevinst av å overta Edeka i Danmark. - Det har vært et greit og effektivt selskap, men ikke i nærheten av å være så effektivt som vi driver i Norge, sier Ole Robert Reitan.

Publisert Sist oppdatert

Fra nyttår har tidligere Edeka Danmark skiftet navn til Reitan Distribusjon og blitt en del av Reitangruppen. Du leste det først påwww.handelsbladet.no.

Reitan satt tidligere på en tredjedel av selskapet, og har nå kjøpt seg opp til 85 prosent. - Vi tror vi vil få stor effektiviseringsgevinst av å skille ut all butikkvirksomheten i et eget selskap, og la Reitan Distribusjon være et rendyrket distribusjonsselskap, sier Ole Robert Reitan til Handelsbladet FK.

- Vi driver mye mer rendyrket i Norge. Vi håper å få ganske store effekter av å legge den norske driftsmodellen på kopimaskinen og gjennomføre den i Danmark, sier Ole Robert Reitan, som også gleder seg over at Løvbjerg-kjeden tilfører distribusjonsselskapet en ny milliard kroner i omsetning.

Reitan Distribusjon i Danmark fortsetter å levere til de selveiende kjøpmennene i Edeka-kjedene Aktiv Super, Merko og Focus, som også beholder fem prosent av aksjene i Reitan Distribusjon gjennom selskapet sitt A/S Danske Købmænd. I tillegg leverer selskapet varer til blant andre bensinstasjonkjeden Q8, i tillegg til Reitan Servicehandels 7-Elevenbutikker.

Powered by Labrador CMS