Nyheter

TV2: Coop planlegger norsk profflag

Det er ikke bare Thor Hushovd som prøver å få et norsk profflag på bena. Ifølge TV2 har også Coop og miljøet rundt Alexander Kristoff lignende planer.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg vet det er snakk om det. De sponser jo et lag allerede, men vi får se om vi kan få til noe større. Det hadde vært en drøm å få et norsk lag på bena som kan være med på de store løpene. Så, ja, jeg håper på det, sier Alexander Kristoff til TV 2.

Kristoff har kontrakt med Katusha ut 2017-sesongen, men vil etter det være fri til å signere for det laget han måtte ønske.

Planen er å bygge det norske laget rundt Kristoff, og det er ikke klart om laget vil forsøke å bli et WorldTour-lag (øverste nivå), eller Pro Continental (nivå to).

Roy Hegreberg, lagsjef i Team Coop-Østerhus (nivå tre), hvor Alexander Kristoff også er medeier, vil ikke kommentere saken. Heller ikke Coop sentralt vil kommentere saken overfor TV2.

Powered by Labrador CMS