Nyheter

Ukjent mot is

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Det finnes et skikkelig middel mot glatt is, men det er nesten ikke kjent, ifølge daglig leder Stein D. Berge i SCC. Han håper å bli bedre kjent, men det er vanskelig: Folk flest er skeptiske til leverandørers beskrivelser av egne produkter, og det samme kan sies om mediene, innrømmer han i en pressemelding.

Selv beskriver han strømiddelet Ice-Crust som et middel med markert større virkning enn singel og sand. Det er lett, har lite volum, består av naturlig silikat som bare kan spyles ut på plenen om våren, og det suger også opp væskesøl.

Foreløpig er det bare i salg på Jernia, men Berge håper på plass hos flere kjeder.

Powered by Labrador CMS