Nyheter

Ulovlig storfekjøtt på Ica og Rimi

Skandia Foods i Larvik har trukket tilbake et parti argentinsk storfekjøtt fra markedet fordi kjøttet er importert med ugyldig helsesertifikat. Kjøttet er solgt i Ica- og Rimi-butikker, opplyser Mattilsynet.

Publisert Sist oppdatert

Mattilsynets distriktskontor for Vestfold har fattet vedtak om omsetningsforbud og tilbaketrekking av hele partiet med storfekjøtt. Begrunnelsen for vedtaket er mulig helsefare på grunn av ukjent opprinnelse.

Som en følge av dette besluttet importøren Skandia Foods i går å kalle tilbake hele partiet med frossen indrefilet av storfe som var gått ut til forbrukerne i perioden 29.mai og frem til og med 20.juni.

– Partiet med storfekjøtt er importert med ugyldig helsesertifikat, og dermed er opprinnelsen til kjøttet ukjent. Argentinske myndigheter har bekreftet at helsesertifikatet er ugyldig, sier fungerende seksjonssjef Trude Longva i Mattilsynet.

Skandia Foods oppfordrer forbrukere som har det aktuelle argentinske storfekjøttet i fryseren hjemme til å levere kjøttet tilbake til nærmeste Ica- eller Rimi-butikk.

Powered by Labrador CMS