Nyheter

Utbytte og salg i Hval

Daglig leder Rolf Rune Forsberg i Hval Sjokoladefabrikk selger ferdigvarelageret til bedriften, og kjøper aksjer fra styrelederen. Det kommer frem av aksjonærinformasjonen som ble sendt ut i går.

Publisert Sist oppdatert

Hval Sjokoladefabrikk ASA hadde generalforsamling den 30 mai. Der ble det vedtatt et utbytte på 0,15 kroner per aksje. Det er hele 16 212 500 aksjer i Hval, fordelt på

475 aksjonærer. Disse får altså drøyt 2,4 millioner kroner i utbytte for 2011. Det ble videre vedtatt at Hval kjøper ferdigvarelageret fra daglig leder til takst, som er 14 millioner kroner. Daglig leder Rolf Rune Forsberg har også inngått avtale om å kjøpe 2 millioner av aksjene til styrelederen i selskapet. Forsberg med familie har etter dette 35 prosent av aksjene i Hval sjokoladefabrikk.

Salget hittil i år ligger ifølge aksjonærinformasjonen på 17 millioner kroner, som er 9 prosent foran fjoråret ved utgangen av mai måned. Hval betaler 15 000 kroner til hver av de ti ansatte i bonus første halvår.

Powered by Labrador CMS