Nyheter

Varmt i kjølen

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Anticimex har tatt 6 900 prøver av norske kjøledisker, og 38 prosent holdt høyere temperatur enn fire grader, som er den øvre grensen Mattilsynet har satt.

- Det er altfor mange. Dessverre ser vi også at antallet holder seg stabilt over tid, sier næringsmiddelteknolog Geir-Otto Kjelstrup i Anticimex til det oppdragsfinansierte nyhetsbyrået Newswire. Prøvene ble tatt i første halvår i år. Åtte prosent av kjølediskene hadde en temperatur på syv grader eller mer. Fire av ti kjøledisker er ikke kalde nok.

Anticimex kontrollerer jevnlig matbutikker, bensinstasjoner, kiosker og serveringssteder. Det er butikkene og bedriftene selv som abonnerer på kontrollen.

Powered by Labrador CMS