Nyheter

Vasker uten vann

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Stadig mer husvask skjer uten såpe og vann. Nordmenn kjøper 700 000 mikrofiberkluter i året, viser tall fra ACNielsen. Salget av mikrofiberkluter og -mopper har økt med 38 prosent på fem år. - Målt i antall kluter er økningen enda større, siden klutene blir stadig billigere, sier Helge Vangen i Jordan til Newswire.

- Grønnsåpe er i grunnen ikke noe godt rengjøringsmiddel i det hele tatt, det største bidraget er nok godlukten. Det ser renere ut fordi man har fordelt støvet og skitten mer utover enn før man startet, sier Kristian Owren i Informasjonskontoret for farge og interiør.

Powered by Labrador CMS