Nyheter

Verdens største sushi

Verdens største sushi ble søndag laget på Aspmyra. Mosaikken på 13 000 biter ble på 25 kvadratmeter og motivet er Glimt-logoen.

Publisert Sist oppdatert

Sushien er satt sammen av 20 sushikokker med laks levert fra mange småbedrifter rundt om i fylket. 160 mennesker hjalp til å lage mosaikken før Bodø/Glimt skulle spille kamp. Etterpå ble den delt ut på alle tribunedelene.

Fiskeentusiast Arne Hjeltnes var tilstede på Expo i Shanghai i fjor da Eksportutvalget for Fisk satte den forrige verdensrekordent. Søndag var han på plass i Bodø for å følge det nye rekordforsøket. Han fikk legge på plass ett brett med sushi. – Nå kan jeg skryte av at jeg har vært med på å sette ny verdensrekord igjen, sier Hjeltnes til NRK.

Han skryter av sjefkokk Roy Magne Berglund. – I Kina var det 38 kokker som lagde 8 300 biter. Hans 20 kokker har laget 13 000 biter.

Powered by Labrador CMS