Nyheter

«Vi var drittsekker»

Tidligere forhandler Steinar Kristiansen i Norgesgruppen fortalte på Brennpunkt i går om forhandlingsmetodene han brukte mot leverandørene.

Publisert Sist oppdatert

– Vi var drittsekker overfor leverandørene, sier Steinar Kristiansen, tidligere markedsdirektør i Norgesgruppen til NRK.

Kristiansen var ifølge NRK Brennpunkt én av tre nøkkelpersoner som utviklet forhandlingsregimet som møtte produsenter som ville ha varene sine inn i Norgesgruppen

– Dette var en ukultur de luxe, sier mannen som jobbet for NG i over 20 år frem til han fikk sparken etter en kontrovers med arbeidsgiveren 2003.

– Hvis leverandørene satt og venta i resepsjonen, kunne vi gå ned, og så plutselig kikka vi på klokka, og sa at «ja, men det er jo ikke i dag vi skal ha møte». Det var for å lage usikkerhet hos dem, for å skremme dem. Dette var en bevisst holdning. Når de kom opp i møterommet, hvis sola skinte ute, så sørga vi for å plassere dem så de fikk sola i trynet og satt og blinka, sier Kristiansen,

Norgesgruppen ønsker ikke å kommentere Steinar Kristiansens uttalelser overfor NRK, og viser til at sluttavtalen de har inngått med Kristiansen forhindrer dem fra å kommentere hans sak, eller noen av hans påstander.

Powered by Labrador CMS