Nyheter

Vil gjøre klippfisk pop

– Markedet for klippfisk trenger noen som tar større ansvar for kategorien. Vi vil være kategoridriver. Derfor vi lanserer en hel serie med produkter, sier Jakob Dybvik i Jakob og Johan Dybvik AS.

Publisert Sist oppdatert

– Dere har vært i det norske dagligvaremarkedet i 12 år, markedet har tatt seg opp og interessen for klippfisk er stigende i hele landet. Er det nødvendig å satse så mye nå?

– Vi ser at noen må ta ansvaret for å utvikle markedet videre. Skal du være kategoridriver må du ikke bare selge. Du må også inspirere og hjelpe folk, sier bedriftslederen som for lengst har sikret seg og tatt i bruk domenene klippfisk.no og bacalao.com

I høstens nye serie befinner det seg tre helt nye produkter og to som har fått ansiktsløfting. Alle klippfisk-produktene er i tiltalende design i duse farger.

– Veldig mange har spist klippfisk i selskap og andre sosiale sammenhenger. Med de nye produktene prøver vi å hjelpe de som er usikre og ikke vet hvordan de skal tilberede klippfisk selv. Vi gjør noe av jobben for dem, og så legger informasjon inn i produktene, forteller Dybvik.

– Hvorfor bestemte dere for å satse i det norske dagligvaremarkedet?

– For å få direkte tilbakemeldinger fra forbrukere. Vi ville ha nærhet til kunden. Det er mye vanskeligere å få direkte tilbakemeldinger fra forbrukere i Lisboa. Avstanden er både kulturell og fysisk, sier Dybvik.

– Og hvordan har markedet utviklet seg?

– Positivt! Det har nok med kunnskapsnivået å gjøre. Produktet er mer i vinden og flere er nysgjerrige på å prøve det, sier Jakob Dybvik. Klippfisk er mest populært fra Rogaland til Nordmøre og fra Bodø og nordover. Trondheim er også et stort marked.

Produkt: Klippfisk

Leverandør: Jakob og Johan Dybvik AS

Lansering: september 2009

Powered by Labrador CMS