Foto: Jon Olav Nesvold, NTB scanpix

Nyheter

Vil kjøpe Oslo City for 3,3 milliarder

Kjøpesenterkjeden Steen & Strøm vil kjøpe kjøpesenterdelen av Oslo City for 3,3 milliarder kroner.

Publisert Sist oppdatert

Oslo (NTB): – Vi ser på Oslo City som et attraktiv kjøpesenter på grunn av beliggenheten, men også på grunn av størrelsen. Vi ser et potensial i senteret, og vi tror at vår internasjonale eierrelasjon kan være med å tilføre senteret mye spennende fremover, sier investeringsdirektør Bjørn Tjaum i Steen & Strøm til Estate Nyheter.

Salget avhenger av en due diligence (juridisk og finansiell gjennomgang), så Steen & Strøm tar eventuelt ikke over før årsskiftet, påpeker Tjaum.

– Så vi er ikke helt i mål enda, sier han.

Tidligere har det blitt kjent at eiendomsselskapet Entra har kjøpt kontordelen avkjøpesenteret for 1,7 milliarder kroner.

Oslo City er et av Norges største kjøpesentre, både målt i areal og omsetning, og ble bygd i 1988. Det var inntil nå eid a

Powered by Labrador CMS