Nyheter

Vil kjøre alt selv

Dagens Næringsliv har fredag et intervju med Torbjørn Johannson (64) i Norgesgruppen/ASKO Norge. Der gjentar han målsetningen om at selskapet skal ha 100 prosent av distribusjonen ut til butikkene.

Publisert Sist oppdatert

Som du har lest tidligere i Handelsbladet FK og handelsbladet.no, har ASKO 100 prosent distribusjon som ett av sine viktigste mål, og argumentene er både miljø og effektiv drift. Men da må Tine og resten av de store bryggeriene avvikle sin egendistribusjon, og det har ingen planer om å gjøre. Men Johannson har ikke tenkt å gå av med pensjon før målet er nådd.

– Jeg har ikke tenkt å gi meg før vi når 100 prosent vareutlevering til egne butikker, sier Johannson til Dagens Næringsliv.

På spørsmål om de økonomiske interessene for et slikt scenario svarer han.

– Vi gjør ikke dette bare fordi vi har englevinger, nei. Vi gjør det for å tjene pender, men også for å spare miljøet, sier Johannson.Han oppgir driftsmargin på distribusjonen til mellom 1,5 og 2 prosent av nettoomsetningen.

Powered by Labrador CMS