Nyheter

35 godkjente Nyt Norge-produkter

35 norske matprodukter er så langt godkjent for bruk av det nye Nyt Norge-merket. Samtidig venter et 40-talls produkter på å få godkjent søknadene om merkebruk.

Publisert Sist oppdatert

I all hovedsak er det norske grønnsaker som er de første brukerne av det nye Nyt Norge-merket. Store merkebrukere som Coop, Bama og Gartner sørger for at butikker landet rundt kan fylle grønnsaksdiskene med garantert norske grønnsaker. Blant de så langt 35 godkjente Nyt Norge-produktene finnes også ekte honning fra Honningcentralen.

– I tillegg til de 35 Nyt Norge-merkede produktene som nå er å finne i butikkene, venter ytterligere et 40-talls produkter på å få søknadene om merkebruk godkjent, og enda flere kommer, forteller Marit Jerven, fungerende adm. direktør i KSL Matmerk.

Hun er godt fornøyd med interessen for den nye merkeordningen for norskprodusert mat. – Selve hovedlanseringen av Nyt Norge vil først skje ut på høsten. Men vi har sett det som riktig at de av sesongens norske grønnsakprodukter som oppfyller merkekravene skal få bruke Nyt Norge-merket allerede nå, sier Marit Jerven.

Powered by Labrador CMS