Nyheter

4 kremmere

Har de ansatte i butikken vært utsatt for trusler?

Publisert Sist oppdatert

- Ja, vi får innimellom truende personer i butikken, og det er jo ikke noe hyggelig. Det største problemet er vel rusete personer, som ikke vet hva de gjør og sier. Vi anser ikke dette som noe stort problem i seg selv, det er oftest trusler med ord, men vi er opptatt av at de ansatte skal vite hvordan de skal oppføre seg i slike situasjoner, og tar opplæring på alvor.

Egil Årdal, Rema 1000

Aspervik, Sandnes

- Nei, vi har vært heldige. Det er jo visse miljøer det er ubehagelig å ha i butikken, men vi har ikke vært utsatt for trusler.

Asle Aalbotsjord,

Coop Mega Halsøy,

Vefsn

- Ja, det har de. Vi har hatt perioder med mye der både politi og vaktselskap har hjulpet oss. Det er ikke så ille nå lenger, men det hender. Det er ofte unge folk, som er kranglete og skal vise seg frem i gjenger.

Fredrik Inderdal,

Kiwi Lindeberg, Oslo

- Nei, det har de faktisk ikke. Jeg har vært utsatt for det selv for et par år siden, i en annen butikk. Da var det en som slo, og politiet ble tilkalt og han ble anmeldt. Men her har vi vært heldige.

Anita Karlsen, Ica Nær Halden Stadion

Powered by Labrador CMS