Nyheter

4 kremmere

Tror du på dobling av frukt- og grøntsalget innen 2010?

Publisert Sist oppdatert

- Ja, setter en fokus på det, tror jeg absolutt det er mulig. Jeg har selv erfart kraftig økning ved å gjøre små inngrep. For eksempel har vi nå fått inn nye disker koblet mot kjølemaskiner i frukten, og det har hjulpet veldig. Vi som kjøpmenn kan også jobbe mer mot kundene. Det er øynene som kjøper, så har en en avdeling som ser fristende ut, vil salget også øke.

Øyvind Lorentsen,

Joker Høllen, Søgne

- Det høres vanskelig ut. Det krever ihvertfall mye arbeid i disken og med produktene. Men det er jo den avdelingen i butikken kunden bryr seg mest om, så det er helt sikkert potensial her. Selv har vi frukt og grønt øverst på handlingsplanen.

Stein Lysthaug,

Rema 1000 Drengsrud,

Asker

- Nei, det tror jeg er for ambisiøst på så kort tid. Vi ser en tydelig trend i at folk kjøper mer frukt og grønnsaker, og vi øker her i butikken, men å doble forbruket, det er litt drøyt. I butikk kan vi selvsagt jobbe aktivt med avdelingen og hele tiden sørge for at den har en god standard, men en så drastisk økning krever endring i folks spisevaner, og det tar lenger tid.

Per Hjelmtveit, Coop Mega Strømgaten,

Bergen

- Nei, det har jeg ikke noe tro på. Jeg tror vi har mye å hente ennå, og at det er stort potensial til vekst, men det å doble salget er en utopi. Først må det gjøres noe med prisen. Den må ned. Jeg ser butikker i Sverige som har kjempeandel på frukt og grønt, men de har også mye lavere priser. i tillegg er eksponeringa kjempeviktig. Det visuelle er i så måte like viktig på pris, og her har vi mye å lære. Standarden generelt i norske butikker er vel bare så som så, vil jeg si.

Tom Haugli,

Ica Maxi Bjølsen,

Oslo

Powered by Labrador CMS