Nyheter

Allergitestet hos Europris

Europris har utviklet en produktserie for husholdning og personlig hygiene, som nå anbefales av Norges Astma-og Allergiforbund.

Publisert Sist oppdatert

Alle produktene i EffektFri-serien er laget med ingredienser som reduserer risikoen for allergiske reaksjoner. De er også helt uten tilsetningsstoffer som farge, parfyme, parabener og konserveringsmidler.

– En særlig velkommen nyhet er at EffektFri-serien inneholder oppvaskmiddel. I tillegg har serien håndsåpe, vaskemidler til både farget og hvitt tøy, samt ull- og silkevask og skyllemiddel, heter det på Norges Astma-og Allergiforbunds nettsider.

EffektFri-serien består av fire ulike produkter: oppvaskmiddel, håndsåpe og vaskepulver for henholdsvis hvitt og farget tøy.

Powered by Labrador CMS