Nyheter

Bedre i Axfood

Axfood økte omsetningen med 5,4 prosent i 4. kvartal i fjor, og nå foreslår styret å utbetale 12 kroner i utbytte per aksje til Reitan og de andre aksjonærene.

Publisert Sist oppdatert

Axfoods omsetning i perioden oktober-desember endte på 8,885 milliarder svenske kroner. Resultatet før skatt på 321 millioner kroner var 31 millioner kroner bedre enn i samme periode året før.

Omsetningen i egeneide butikker økte med 3,9 prosent, og omsetningen i sammenlignbare butikker økte med 1,6 prosent.

Styret foreslår nå et aksjeutbytte på 12 kr per aksje, noe som vil gi en pen slump i kassen til Reitangruppen som har aksjer i det svenske dagligvarekonsernet.

Axfoods målsetning for 2011 er å klare et resultat før skatt og finnans som minst er på linje med fjorårets, heter det i en pressemelding.

Powered by Labrador CMS