Nyheter

Best i Mix

Isbjørnbutikken på Svalbard er kåret til årets Mix-butikk 2009. Filmgalleriet i Haugesund ble årets Mix Scene 1.

Publisert Sist oppdatert

– Vi er veldig glade for å få en sånn pris. Det var overveldende å bli nominert, og da vi vant fikk jeg nesten sjokk, sier daglig leder Gry Sneltvedt i Isbjørnbutikken.

Prisen består av en plakett og en sjekk på 10 000 kroner. – Pengene skal brukes på innredning, sier Sneltvedt til Svalbardposten.

– Juryen har lagt mye vekt på det spesielle ved Longyearbyen og vareleveransene opp dit. Det håndterer Gry på en utrolig god måte, og hun har også løst nyetableringen på senteret veldig godt og er flink til å organisere, sier driftsleder Svein Soleng i Mix region nord.

Kiosken har det siste året hatt en vekst i omsetningen på 700 000 kroner fra året før, noe som tilsvarer over 15 prosent. – Vi har fått større vareutvalg i butikken, som softis og hamburger. I tillegg ligger vi mer sentralt, sier Sneltvedt.

Knut Høyvik fra Filmgalleriet i Haugesund fikk prisen for årets Mix Scene 1. – Da gikk selvfølgelig champangekorken i taket, sier dHøyvik til videobransjens fagblad Release.

Powered by Labrador CMS