Nyheter

Bitter Shell-avskjed

Etter 30 år som Shell-forhandler har Ole Bjørkeng fra Ler i Sør-Trøndelag meldt overgang til Best. Det ble en bitter avskjed. – Shell har oppført seg som en furten guttunge, sier Ole Bjørkeng til Handelsbladet FK.

Publisert Sist oppdatert

Da det ble klart at Ole Bjørkeng ville over til Best ble tonen iskald og formell. Det bekreftes av korrespondanse og mailer som Handelsbladet FK har fått tilgang til. Shell ble etter hvert en fjern motpart.

Shell avviste å selge nedgravde tanker på stasjonen til Bjørkeng, og valgte i stedet å leie inn en entreprenør som gravde opp tankene. Etter det Handelsbladet FK erfarer, var kostnadene på samme nivå som kjøpstilbudet.

– Jeg har nå investert to millioner kroner i nytt utstyr i forbindelse med overgangen til Best. Halvparten av dette er nye tanker. I tillegg trenerte Shell hele saken slik at overgangen ble utsatt med et halvt år.

Shell avviser at de har gjort noe galt.

– I denne saken har vi prøvd i lang tid å komme til enighet uten at det lykkes. Han har valgt å gå over til Best, så vi ønsker han bare lykke til, sier kommunikasjonssjef Kim Bye Bruun i Norske Shell til Handelsbladet FK.

Les hele saken i ukens papirutgave av Handelsbladet FK.

Powered by Labrador CMS