Nyheter

Butikkskilt tatt av vinden – ansatt skadd

Publisert Sist oppdatert
(NTB): En Rema 1000-ansatt i Bergen er kjørt til sykehus for sjekk etter at hun skulle fjerne et skilt. Skiltet ble tatt av vinden og blåste med seg kvinnen.

Arbeidsulykken skjedde lørdag ettermiddag utenfor Rema 1000 i Straumevegen, melder Vest politidistrikt på Twitter.

Den 23 år gamle kvinnen ble blåst inn mot en bil og klaget over smerter i hode og nakke. Derfor ble hun kjørt i ambulanse til Haukeland sykehus for en sjekk.

Det ble sendt ut obs-varsel for Rogaland, Hordaland og deler av Sogn og Fjordane om sterk vind lørdag kveld.

Flere steder i Bergen har folk fått merke vinden. På Laksevåg senter raste taket ved en av hovedinngangene lørdag ettermiddag. Driftssjef Trond Pedersen sier til Bergens Tidende at det antakelig er på grunn av vinden. Ingen ble skadd.

(©NTB)

Powered by Labrador CMS