Nyheter

Coop og Northug på topp

Ifølge Kampanje viser en ny sponsorundersøkelse at et stort flertall av befolkningen ikke klarer å koble sponsorer til kjente sportsnavn. Med ett unntak: Coop og Petter Northug.

Publisert Sist oppdatert

En landsrepresentativ meningsmåling gjort av YouGov Norge på oppdrag fra Kampanje magasin, viser at Northug er landets heteste og mest synlige sponsorobjekt. Over 40 prosent av befolkningen knytter i dag Coop til Petter Northug, og ingen andre storsponsorer som var med i målingen kan matche Coop-tallene.

Linken mellom Coop og Northug kommer også tydelig frem når Kampanje spør landets befolkning om hvilken idrettsperson man forbinder med dagligvarekjeden. Hele 52 prosent av de spurte har fått med seg at Petter Northug sponses av Coop.

– Det er svært sterke tall for uhjulpen kjennskap, sier reserachansvarlig Per Ståle Ekrol i YoyGov Norge til Kampanje.

For å understreke de ekstreme tallene til Northug, kom Coops langsiktige Norway Cup-sponsorat på andreplass med en score på 9 prosent.

– Andre store og velkjente sponsorater i Norge ligger på 10–11 prosent. Vårt mål på uhjulpen kjennskap har aldri vært satt til over 15 prosent tidligere, så vi kan vel si at Petter leverer godt på oppmerksomhet, sier sponsorsjef Vegard Hansen i Coop til Kampanje magasin.

Powered by Labrador CMS