Nyheter

Dobbel lønn for Leiro

2011 ble et nytt jubelår for Sverre Leiro. Den tidligere konsernsjefen i Norgesgruppen fikk i fjor en samlet lønn, bonus og andre ytelser på i alt 16,486 millioner kroner!

Publisert Sist oppdatert

Det går frem av notene i årsrapporten som ble sendt Oslo Børs tirsdag ettermiddag.

Sverre Leiro som gikk av som konsernsjef i april ifjor har hatt dobbelt lønn i 2009, 2010 og 2011 fordi han fortsatte i lederstolen utover avtalt pensjonsalder. 2011 blir derfor det siste toppåret lønnsmessig for den tidligere toppsjefen, men han har full lønn frem til april 2012, da lønnen blir erstattet av en livslang pensjonsavtale som er satt til 67 prosent av lønnen.

I fjor fikk Sverre Leiro en lønn på kroner 11 521 484, en bonus på 3 805 050 millioner og andre ytelser på kroner 1 159 868. Pensjonsavtalen gjør at Norgesgruppen bokfører en pensjonskostnad på nesten 3,6 millioner kroner i årets regnskap.

Sverre Leiro har også hatt et rentefritt lån i Norgesgruppen på 3,6 millioner kroner, og som en del av avtalen er lånet innfridd i januar i år. Leiro er i dag styremedlem i Norgesgruppen, og han er også styreleder og styremedlem i flere andre selskaper. Sverre Leiro er også president i Virke, tidligere HSH, noe som gjør at han fremdeles er en av handelsnæringens mektigste menn.

Powered by Labrador CMS