Nyheter

Dyremat er god butikk

Hundar og kattar har blitt god butikk for Felleskjøpet. I fjor solgte butikkene kjæledyrvarer for over 254 millioner kroner, skriver Nationen.

Publisert Sist oppdatert

Selv om landbruk utgjør den største varesektoren i butikkomsetningen på nasjonalt nivå, opplever Felleskjøpet sterk omsetningsvekst innenfor områdene friluftsliv og kjæledyr. Fra 2012 til 2013 økte omsetningen av varer til kjæledyr med 10,6 prosent til 254 millioner.

– Folk er opptatt av kjæledyrene sine. Vi har bare norskprodusert dyrefôr, det er en fordel både når det gjelder frakt og råvarer til fôret. Det går mye Labb og Appetitt til hunder. Særlig under jaktsesongen på høsten går det mye hundefôr, sier assisterende butikksjef Inger Fagerli ved Felleskjøpet Fagernes.

Powered by Labrador CMS