Nyheter

Fårikål på søndag

SØNDAGSMIDDAG: Denne helgen skulle det være fårikål til søndagsmiddag hos ekteparet Øyjord. Men pakkene hos Spar var for store, så dermed ble det en tur innom kjøttbutikken for å komme i mål med handelen.

Publisert Sist oppdatert

- Vi bor jo nesten vegg i vegg med butikken. Det er bare 400 meter hit, så vi handler omtrent hver dag, sier Margaret og Robert Øyjord. Vi møter dem en lørdag formiddag, men handlevognen bærer slett ikke preg av noen ukeshandel.

- Det blir alltid noe planlagt og litt på impuls, konstaterer Margaret Øyjord. Denne lørdagen var det brød, melk og søndagsmiddag som var planlagt. Så ble det litt godsaker på impuls: Fløte, yoghurt og sjokolade. - Vi må jo ha noe når barnebarna kommer på besøk, smiler hun.

Planen var fårikål til søndagsmiddag. Men noen kjøtthandel ble det ikke på lørdagsturen til Spar.

- Vi hadde planlagt fårikål, men vi fikk ikke tak i det kjøttet vi skulle ha her, forteller Robert Øyjord. - Her har de så store pakninger. Vi skulle hatt litt mindre kjøtt. Dermed blir det til at vi går på kjøttforretningen etterpå, konstaterer han.

Etne i Hordaland har nemlig egen kjøttforretning bare et steinkast unna Spar. Det reddet fårikålmiddagen denne helgen.

Ellers er det Spar som sikrer seg matkronene til pensjonistekteparet fra Etne. De handler på Spar både hverdag og helg, og trives godt med det.

Powered by Labrador CMS