Nyheter

God vekst for Best

Utviklingen har stagnert noe, men Best Stasjon har fortsatt vekst, skriver Fastfood.no. Mest markant er økningen i salget av hurtigmat, som det nå skal satses enda sterkere på.

Publisert Sist oppdatert

Matsalget økte med 10 prosent i 2013 sammenlignet med 2012, sier adm. direktør Alexander Münster til bladet FastFood.

Best-kjeden hadde en vekst på nærmere 6 prosent på vareuttak fra ASKO og en økning på 7 prosent på salg av drivstoff, med totalt 156 millioner liter i uttak fra Statoil.

– 2013 ble igjen et nytt bra år for oss, med fortsatt vekst, til tross for økt konkurranse. Vi jobber kontinuerlig for å beholde de forhandlerne vi har, og vi rekrutterer hele tiden nye. Det innebærer at videreutvikling av kjedekonseptet har høyeste prioritet, med vareutvalg og tilbud, slik at våre forhandlere skal klare å stå oppreist i dagens stadig tøffere marked, sier Münster.

– Vi konsentrerer oss nå spesielt om vårt varmmatkonsept, som er definert satsningsområde i tiden som kommer. Et nytt pølsekonsept er underveis, og Best Burger kommer på menyen, sier Best-sjefen.

Powered by Labrador CMS