Nyheter

Godt år for Maarud

Maarud fikk et driftsresultat på 54,4 millioner kroner i fjor, en forbedring på 7,2 millioner fra året før, skriver avisa Glåmdalen.

Publisert Sist oppdatert

– Resultatet for 2013 ble godt, og marginen nærmer seg nå våre konkurrenters margin. Det er helt nødvendig å få en slik lønnsomhet for å kunne styrke Maaruds posisjon ytterligere, sier adm. direktør Kenneth Hamnes i Maarud .

– Resultatene har utviklet seg positivt. Det skyldes en kombinasjon av økt volum i fabrikken, blant annet gjennom økt produksjon for våre søsterselskaper i Norden, og godt innovasjons- og salgsarbeid mot våre kunder, legger han til.

2014 ser også positivt ut så langt. – Men høst og jul er en viktig tid fos oss, så det er for tidlig å si om året blir som vi ønsker, sier han til Glåmdalen.

Powered by Labrador CMS