Nyheter

Gull til Nøgne Ø

Publisert Sist oppdatert

Under det nylig avholdte Australian International Beer Awards, fikk Nøgne Ø nok en gang en gullmedalje.

– Ekstra morsomt denne gangen var at gullmedaljen gikk til et av våre fatlagrede øl. Nøgne Ø Driftwood har modnet i to år på ståltank før det har ligget tre år på portvinsfat. Lagringen har gitt ølet en helt spesiell karakter og smaksdybde, og dette er det første fatlagrede ølet vi lanserer etter ombyggingen av vår nye fatlagringskjeller, sier daglig leder Sverre Orm Øverland i en pressemelding.

Nøgne Ø Driftwood lanseres fredag 6.juli, blant annet på bryggeriets egen pub, Nødingen Pub, i Grimstad.

– I 2016 bygget vi et nytt bryggeri. I 2017 bygget vi et nytt opplevelsessenter. Nytt av 2018 er vår kraftig oppgraderte fatkjeller med over 350 eikefat til lagring av øl. Vår målsetning er å ha det mest betydningsfulle og innflytelsesrike fatlagringsprogrammet i Skandinavia. Da er det ekstra morsomt når det første ølet vi presenterer herfra vinner en gullmedalje, sier Øverland.
– Det er også morsomt at våre to store dagligvarelanseringer i 2018, New World og Hystrix Blonde, vinner medaljer. Det lover godt i forkant av en varm og lang sommer, mener bryggerisjefen.

Powered by Labrador CMS