Nyheter

I Meny kan du snakke til handlelisten

Publisert Sist oppdatert

Nå kan kundene til Meny lage handlelister ved å snakke til telefonen. Som nevnt i gårsdagens nettnyheter er også supermarkedkjeden samarbeidspartner når Googles taleteknologi nå lanseres i Norge.

Legger du til en vare via tale, vil du se at den havner i kurven i meny-appen og på meny.no.

– Netthandel og digitale løsninger endrer kundenes forventninger og handlevaner. Vi er stolte av å være en av et fåtall pilotbedrifter når Google lanserer sin banebrytende talegjenkjenningsteknologi i Norge. Vi investerer i fremtiden, sier Anne Bache Dahl, konseptansvarlig netthandel i Meny i en pressemelding.

Google Assistant kan hjelpe kundene med å legge til og fra varer i handlelisten. Handlelisten blir så synkronisert på tvers av deres digitale enheter.

– Trenden går mot talestyrte nettsøk. Internasjonale undersøkelser viser at talestyrte assistenter i økende grad vil dominere kundedialogen. Vi ønsker å ligge i forkant og til enhver tid sikre at vi er relevante og tilstede for våre kunder der de er, sier Bache Dahl.

Talegjenkjenningen gjør det enkelt å lage en handleliste i MENY-appen, også når du ikke har hendene fri. Kjører du bil eller er midt i oppvasken, og lurer på hva som står på handlelisten, er det bare å spørre assistenten, og så kan du legge til det som mangler. Appen vet hva du pleier å handle. Om du for eksempel ber assistenten sette melk på listen, og du vanligvis kjøper lettmelk, registrerer den lettmelk.

Powered by Labrador CMS